A táborok
Célja, hogy a személy kivonuljon a megszokott környezetéből, a civilizáció kényelméből és egyben feszültségéből azért, hogy rátaláljon önmagára, döntéseinek, kapcsolatainak igazi alapjaira. Ebben segítenek a közösségi programok, a Szentírásolvasás, közösségi imák, játékok, túrák, a hegyek között kialakult sajátos tábori légkör. Az itt töltött idő mindig leleplez, kitakarja az erkölcsi, fizikai gyengeségeket és erőforrásokat. Egyszerre kerülnek felszínre a gyengeségek és a rejtőző képességek.
Arra törekszünk, hogy a tábor legyen: - egy "kivonulás" - az egyszerű életmód megélésének a helye - alkalom a vagyonközösség megélésére - az éberség, a fizikai és lelki edzés helye - az elcsendesedés, a magamba szállás, ugyanakkor a kapcsolatépítés és mélyítés ideje - a csodálkozás, tisztulás, az imádás alkalma
A hely ne legyen közönséges, inkább fenséges, valahol a vadonban, távol a kényelemtől, a civilizációtól, de baleset esetén órákon belül legyen elérhető a segítségforrás. A túra szolgálja a csodálkozást és elmélyülést, de legyen egy egészséges erőpróba is. - Inkább időben indulni, mint este sietni. - Előző este előkészíteni mindent. - Óvakodni a magán kalandozásoktól, a túlságos széteséstől, de az állandó tömegben való meneteléstől is. - Az időt mindig úgy osztani be, hogy a visszaérkezésig "számolunk", nem pedig egy kitűzött cél eléréséig. - Időt, fizikai erőt, élelmet, légkört, mindent a megérkezésig osztani be.
Kivonulás
A kivonulás a készség felvállalása, az előkészület ideje - Jézus 40 napot tölt a pusztában (Mt.4,1) Napközben a templomban tanított, éjszakára azonban kiment az olajfák hegyére és ott tartózkodott. (Lk. 21,37)
A kivonulás olyan állapot vagy hely, ahol a magány lehetővé teszi, hogy: - találkozzunk önmagunkkal - találkozzunk Istennel - találkozzunk az élet és feladataink lényegével - a csend rádöbbent az élet egyszerűségére - eltűnik a látszat bűvölete, kitisztul a lényeg és felelősség - a küzdelem helye
|